چگونه ماسک مو درست کنید ( بخش اول )-1

چگونه ماسک مو درست کنید ( بخش اول )-1

چگونه ماسک مو درست کنید ( بخش اول )

 

 

آیا میخواهید مشکلات موهایتان را حل کنید ؟ چه موهایتان چرب باشد یا خشک و آسیب دیده در هر صورت می‌توانید در آشپزخانه چیزهایی را پیدا کنید که به کمک موهایتان بیاید و شرایط آنرا به حالت مناسبی بازگرداند و همچنین علاوه بر ارزانتر بودن چون هیچ گونه ماده شیمیایی خشنی در آن نخواهد بود بسیار مناسبتر خواهد و نیز شما می‌توانید محتویات ماسک را آنقدر تغییر دهید تا در نهایت دقیقاً نیاز موهای خودتان را تامین و رفع کنید.

 

 

 

پس با کیجانا همراه باشید تا بهتر و بیشتر بیاموزید و استفاده کنید .

مراحل کار :

 

1 در ابتدا مشخص کنید که چه مشکلاتی از موهایتان را میخواهید رفع کنید تا تصمیم بگیرید که کدام مواد اولیه می‌توانند برای موهای شما مناسب باشند. با نگاهی به موارد زیر میتوانید مشخص کنید موهایتان در کدام دسته قرار می گیرند تا متناسب با آن ماسک مناسب را تهیه کنید.

 •  خشک : موهایتان کسل و شکننده هستند و براحتی آسیب می بینند,می‌شکنند  که این می تواند به علت یک آسیب یا کم بودن تولید چربی باشد .
 • چرب : اگر روزانه شسته نشوند چرب می شوند , درخشش خود را از دست می دهند و لَخت شده و حالت آویزانی به خود می گیرند.
 • ترکیبی : ریشه  موها چرب و لَخت هستند و هرچه به سمت انتهای موها می رسید خشک و شکننده هستند که بیشتر بعلت حالت دادن بیش از حد مو و استفاده از سشوار پیش می آید .
 • معمولی :مشکلات زیادی ندارد و معمولا درخشان هستند و براحتی حالت می گیرند. در این حالت معمولا به ماسک ترمیمی نیاز ندارد.

 

2 از مواد اولیه توصیه شده زیر تعدادی را انتخاب کرده و ماسکتان را درست کنید سپس موهایتان را به صورت عادی بشویید ولی از نرم کننده استفاده نکنید و فقط از شامپو استفاده کنید. آب اضافی موهایتان را با فشار (چلاندن) خارج کرده و شانه کنید سپس ماسک را که قبلا در ظرف مناسبی ریخته اید به طور کامل و مساوی روی موهایتان پخش کنید . ۱۰ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید سپس موهایتان را با آب ولرم بشویید و در انتها جهت بسته شدن فولیکولهای موهایتان آنها را با آب سرد بشویید. همین دستورالعمل را اجرا کنید مگر اینکه در هر یک از موارد زیر که مواد اولیه متفاوت و دستوالعمل متفاوتی دارد.

.

روش اول : موهای خشک و آسیب دیده

 

از پیشنهادات زیر برای موهای خشک یا آسیب دیده استفاده کنید. موارد اولیه ذکر شده در موارد زیر با هدف تولید چربی و رطوبت مورد نیاز موها و جلوگیری از آسیب های بیشتر انتخاب شده اند که درخشش رو به موهایتان برمی گردانند  . مواد اولیه زیر را با موادی که در دسترستان هستند و نیز با توجه به نیازتان با هم مخلوط و استفاده کنید.

 •  آووکادو : آووکادو یکی از بهترین مرطوب کننده های طبیعت است و غنی از مواد مغذی و ویتامین های مانند E و B  . روغن طبیعی آن رطوبت از دست رفته های موهایتان را باز می گرداند.نصف آووکادو را به صورت خمیر کنید که میتوانید به تنهایی و یا با ترکیب با سایر مواد اولیه استفاده کنید .
 • موز : غنی از ویتامین و روغن که به طور ویژه ای برای بهبود خاصیت کششی مو موثر است. بنابراین مانع موخوره شکستن مو می شود برای رفع شوره سر مفید است. نصف یک موز را میتوانید به صورت خمیر و به تنهایی یا با ترکیب سایر مواد اولیه استفاده کنید.فریز کردن موز و ذوب کردن آن قبل استفاده می تواند به شستشوی توده های آن در موقع استفاده کمک کند.

 • عسل : عسل مرطوب کننده است و میتواند رطوبت را حفظ کند بنابراین برای موهای خشک مناسب است. به یاد داشته باشید که عسل باعث روشن تر شدن رنگ موهایتان می شود(خاصیت سفید کننده) . عسل را به میزان مورد نیاز استفاده کنید و نه بیشتر چون باعث چسبندگی موهایتان خواهد شد. می توانید عسل را با ترکیب موز و آووکادو بر روی موهای نمناک استفاده کنید.

 • مایونز : در نگاه اول به نظر چندان جالب نیست ولی مایونز از تخم مرغ , سرکه و روغن ساخته می‌شود که هر سه این مواد سالهاست برای افزایش حجم , درخشش و رطوبت مو استفاده می‌شوند.بهتر است برای موهای خشک و آسیب دیده از مایونز در ترکیب با آووکادو استفاده شود البته به تنهایی نیز میتوانید از این ماده جادویی استفاده کنید.

 • روغن زیتون : سعی کنید از روغن زیتون طبیعی و اصل استفاده کنید تا نتایج بهتری بگیرید.قرن هاست از این ماده برای مرطوب کردن مو و پوست استفاده می‌شود و چون مغذی و تقویت کننده است بسیار مناسب برای موهای خشک و آسیب دیده است.می‌توانید آن را به تنهای یا با ترکیب با مواد دیگری مانند آووکادو و موز استفاده کنید.در حال گرم و خیس موها استفاده کنید و به مقدار مورد نیاز استفاده کنید چون در غیر اینصورت شستن آن مشکل خواهد بود و همچنین موها را از ریشه تا انتها با مواد اندود کنید و سپس یک حوله گرم یا یک پلاستیک به مدت ۲۰ دقیقه روی موهای بکشید و صبر کنید و سپس آن را آبکشی کنید .

 • روغن نارگیل : جای هیچ تعجبی نیست که روغن نارگیل برای موهای خشک و آسیب دیده مفید است چون در ساقه مو نفود کرده و موها را با مواد مغذی پوشش می‌دهد. همچنین روغن نارگیل برای سایر قسمت های بدن نیز مفید است و شما در موقع استفاده از آن (به تنهایی یا در ترکیب با سایر مواد ماسکتان) می توانید صورت و ناخن هایتان یا حتی پاهایتان را نیز به آن آغشته کنید تا باعث نرمی و درخشش آنها شود.برای استفاده می‌توانید موهایتان را خیس کنید ولی ترجیحا موهای خشک مناسبتر است سپس برای ۲۰ دقیقه تا یک ساعت صبر کنید و سپس با چندین بار شامپو کردن (یک یا دو بار) چربی را از موهایتان شستشو کنید. برای تاثیر بهتر می‌توانید شب ها قبل از خواب موهایتان را آغشته کرده و در نهایت بعد از بیدارشدن آن را شستشو دهید که باعث درخشان تر شدن موهایتان خواهد شد و سپس آنها را به صورت معمولی حالت دهید.

 • تخم مرغ : معمولا به علت سطح بالای اسیدهای چرب امگا۳ , ویتامین ها و سایر ریزمغذی ها استفاده می‌شود.تخم مرغ برای تقویت مو و فولیکولهای موهای آسیب دیده بسیار موثر است که می‌تواند به تنهای یا در ترکیب با سایر مواد اولیه بویژه روغن زیتون به عنوان یک ماسک موی مرطوب کننده عالی استفاده کرد.اگر شما بوی تخم‌مرغ در موهایتان را دوست ندارید سعی کنید از روغن تخم‌مرغ موجود در فروشگاه ها استفاده کنید.

 • ژلاتین : اگر مجاز به استفاده برای موها باشد ,ژلاتین غیرخوراکی می‌تواند پوششی از پروتئین برای حفاظت از مو فراهم کند. ترکیب با آب , سرکه و یا محافظ رطوبت مو در در نهایت استفاده از یک نرم کننده خوب می‌تواند بهترین نتیجه را در بر داشته باشد.

 • گلیسیرین : یک حفظ کننده قوی رطوبت مثل عسل است اما بدون خواص سفید کننده آن.همواره قبل از استفاده آن را با آب مخلوط کنید.

 

 

به دوستانتون اطلاع بدید!

دیدگاه های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.