چگونه ماسک مو درست کنید ( بخش دوم )-2

چگونه ماسک مو درست کنید ( بخش دوم )-2

چگونه ماسک مو درست کنید ( بخش دوم )

 

 

توجه داشته باشید که اگر موهایتان در این دسته قرار می‌گیرند پس استفاده از ماسک های مو ساخته شده توسط خودتان بسیار برای شما سودمند خواهد بود چون از همه مواد سنگین مثل سیلیکون که در بیشتر محصولات فروشگاهی وجود دارند و سبب چرب شدن موها می‌شوند ,اجتناب کرده اید. موادی که در ادامه معرفی می‌شوند سبب نشاط و طراوت موها می‌شوند بدون اینکه باعث خشکی آنها شود.

 

 

 

(بخش اول این مقاله را میتوانید اینجا مطالعه کنید )

 

  •  سرکه سیب : کمی عجیب به نظر میرسد ولی سرکه سیب شامل مواد مغذی است که سبب تقویت,درخشانتر شدن و به طور کلی سلامت مو می‌شود و همچنین هر گونه اثر محصولات آرایشی و بهداشتی که سبب احساس سنگینی در موهایتان خواهد شد را از بین می‌برد بنابراین موهایتان زیبایی و ویژگیهای خود را باز خواهد یافت. سرکه سیب PH چربی پوست سر را تنظیم میکند که برای مبتلایان به شوره سر بسیار مفید است.می‌توان با اضافه کردن ۴ قاشق از آن به سایر مواد اولیه استفاده کنید یا آن را به تنهایی به صورت رقیق شده با آب و به اندازه ۲ برابر سرکه مخلوط و به عنوان شستشو کننده بهره ببرید.
  • توت فرنگی : توت فرنگی برای تنطیم چربی پوست سر و همچنین شستشوی هرگونه چربی از موی سر مفید است علاوه بر این غنی از ویتامینC است که برای سلامتی مو ضروری است. مقداری از آن را به صورت خمیر کرده و به موها بمالید که هم می‌توانید به تنهایی و همچنین با سایر مواد اولیه استفاده کنید. شاید بخواهید با یک ماده اولیه مرطوب کننده ملایم مثل سس مایونز مخلوط کنید تا از خشک شدن زیاد مو جلوگیری کند در نهایت به اندازه ۱۰ دقیقه به موها فرصت ترکیب با ماده بدهید.
  • جوش شیرین : این ماده یک عنصر موثر برای از بین بردن ساختار محصولات آرایشی ,چربی و گرد و خاک از موهاست. می‌توانید یک قاشق غذاخوری از آن را به ماده اولیه مرطوب کننده مثل ماست یا سس مایونز اضافه کنید و یا می‌توان آن را با آب مخلوط کرده و به صورت خمیر به جای شامپو استفاده کنید.
  • آبلیمو : به عنوان یک ماده خوب قابض شناخته می‌شود و می‌تواند منافذ رو پوست سر را بسته و تولید چربی را کاهش دهد. باید توجه کنید که استفاده مداوم از آبلیمو می‌تواند سبب روشن شدن رنگ موها شود بویژه اگر در موقع آغشته بودن موها به آن در جلوی نور خورشید قرار بگیرید.به تنهای به صورت رقیق (آب یک لیمو در یک فنجان آب) برای شستشو مو یا با افزوده شدن به ماسک قابل استفاده است.

 

این مواد اولیه عمدتا با هدف تقلیل دادن یا از بین بردن چربی و کثیفی مو استفاده می‌شوند مگر در مواردی که موها بسیار چرب هستند که بهتر است از اینها حداکثر ماهی یکبار برای شستشوی چربی بیش از حد از موها استفاده کنید تا از تولید دوباره چربی در پوست سر جلوگیری کند در غیر اینصورت سعی کنید آنها را با مرطوب کننده های بخش موهای خشک یا موهای ترکیبی استفاده کنید تا مطمئن شوید که موها خیلی خشک نشوند .

 

 

به دوستانتون اطلاع بدید!

دیدگاه های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.