چگونه ماسک مو درست کنید ( بخش سوم )

 

 

پیشنهادات زیر را زمانی استفاده کنید که موهای ترکیبی برخوردار هستید. با توجه به هدف این مقاله,موی ترکیبی به حالتی گفته می‌شود که از مشکلات هر دو موهای چرب و موهای آسیب دیده برخوردار باشد. همه پیشنهادات زیر با هدف رسیدن به بهترین و مناسبترین ترکیب از مواد اولیه که در هر دو حالت قبل معرفی شدند,ارائه شده پس آنها را دنبال کنید تا هر دو مشکل را حل کنید. 

 

 

 

(بخش دوم این مقاله را میتوانید اینجا مطالعه کنید )

 

  •  ماست : ماست طبیعی رطوبت و مواد مغذی ضروری از جمله پروتئین که برای ساختار مو بسیار مهم است را تامین می‌کند.ماست باعث تحریک رشد و تعمیر مو می‌شود ولی علاوه بر این باعث شستشو و پاکسازی مو از چربی می‌شود تا شرایط مناسب برای موهای ترکیبی فراهم شود.براحتی می‌توانید آنرا با سایر مواد اولیه مثل آووکادو ترکیب کنید اگر رطوبت بیشتر می خواهید یا اگر می‌خواهید چربی مو متعادل تر شود می‌توان آن را با توت فرنگی ترکیب کرد.

 

  • مایونز و توت فرنگی : مایونز باعث تامین رطوبت و مواد مغذی برای کمک به تعمیر موها در قسمت های خشک سر می‌شود در حالیکه توت فرنگی تولید چربی پوست سر را تنظیم کرده و میزان ویتامین C مو را افزایش می‌دهد. سه توت فرنگی را به صورت له شده با دو یا سه قاشق غذاخوری مخلوط کرده و استفاده کنید.

 

  • تخم‌مرغ و سرکه سیب : تخم‌مرغ پروتئین که ماده ضروری برای تعمیر موهای آسیب دیده می‌باشد را تامین کرده و همچنین مواد مغذی و رطوبت را بدون سنگین کردن مو,فراهم می‌کند. سرکه سیب مو را سرحال کرده,چربی و باقی مانده محصولات آرایشی را در موها شستشو داده و با تنظیم PH  و شوره پوست سر باعث شادابی آن می‌شود. ۱ یا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با دو تخم مرغ زده شده مخلوط و استفاده کنید.

 

  • جوش شیرین و ماست : جوش شیرین باعث از بین رفتن هرگونه کثیفی، چرک و چربی اضافی از ساختار مو و پوست سر می‌شود در حالیکه ماست نیاز موها به دریافت مواد مغذی و رطوبت را تامین می‌کند.یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با دوقاشق غذاخوری ماست ترکیب و استفاده کنید.

 

تجربه و آزمایش کردن : برای آنکه روش و ماسک مناسب برای موهای خودتان را بدست آورید باید سعی کنید ترکیب های مختلف از مواد اولیه که فکر می‌کنید با توجه به نوع موهایتان برای آنها مفید است را امتحان کنید. با انجام آزمایش و تجربه ترکیب ها ,زمان استراحت مناسب (که معمولا بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است) را تنظیم و همچنین مقدار مواد اولیه مناسب خودتان در هر ترکیب را بدست آورید. مو هر فردی متفاوت است پس دستور ایده‌آل برای هر فرد نیز منحصر بفرد است که تنها با آزمایش و تست و تجربه بدست می‌آید.

 

به دوستانتون اطلاع بدید!

دیدگاه های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.