کراتینه یا کراتین؟کدومش مناسبتره؟

کراتینه یا کراتین؟کدومش مناسبتره؟

کراتینه یا کراتین؟کدومش مناسبتره؟

 

 بین خانمها و آقایون، کیه که از موهای لَخت و اصطلاحا شلاقی خوشش نیاد؟
اما خب تعداد افرادی که موهاشون به خودی خود اینطوری باشه خیلی کمه. برای همین هم دو تا راهکار برای بقیه افراد پیدا شده: اولیش کراتینه کردن موهاست و دومیش استفاده از محصولاتی که کراتین دارن.

اول ببینیم هر کدوم چیه‌ن و بعد کدوم برای کی بهتره! پس در ادامه با کیــجانا همراه باشید.

 

کراتین و کراتینه کردن چیه؟

کراتین یه پروتئینه که به خودی خود توی موها هست. حالا کسانی که موهاشون فره، وز داره یا مجعده، حتی کسانی که موهای آسیب دیده دارن می‌تونن برای صاف کردن موها سراغ کراتینه کردن برن. کراتینه کردن هم اینجوریه: می‌رید یه سالنی که متخصص این کار رو داره و از محصولات مرغوب استفاده می‌کنه. متخصص محصولات دارای کراتین رو به موهای شما می‌زنه و روش اتو می‌کشه تا صاف بشه و همون جوری هم بمونه. این پروسه حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشه و اگه موهاتون خیلی بلند باشه ممکنه بیشتر هم زمان ببره. بعد از تموم شدن کار تا چهار روز حق شستن موها رو ندارید و تا حدود دو ماه و نیم هم باید مراقبت کنید. مثلا از شامپوهای بدون سولفات سدیم استفاده کنید، زیاد سشوار نکنید و سراغ مواد شیمیایی مثل رنگ هم نرید.

تفاوت محصولات دارای کراتین با کراتینه کردن

کراتینه کردن نیاز به هزینه زیاد، وقت، مراقبت زیاد و همین طور پیدا کردن آدم‌های متخصص این کار داره. چون اگه کسی که این کارو می‌کنه حرفه‌ای نباشه احتمال زیاد موقع اتو کردن موها باعث قطع شدن و آسیب دیدگی‌شون می‌شه. ضمن اینکه یه نتیجه ثابت و حدود دو ماهه داره که رسما اگه کسی از کراتینه‌ش راضی نباشه مجبوره تا دو ماه تحملش کنه. اما محصولاتی که کراتین دارن نه نیاز به هزینه زیاد دارن، نه وقت زیاد و نه مراقبت زیاد. این محصولات که شامل مواردی مثل شامپو، اسپری، کرم و سرم مو می‌شن کراتین دارن اما موها رو به طور موقت صاف می‌کنن و این حالت درخشان و لَخت رو برای ۴۸ ساعت حفظ می‌کنن. بعد از این ۴۸ ساعت هر وقت که دلتون خواست می‌تونید موهاتون رو رنگ کنید، حالت بدید یا حتی اتو بکشید. در نهایت تصمیم با خودتونه و بهتره با توجه به وقت و بودجه‌ و حوصله‌تون برای کراتینه کردن یا استفاده از محصولات کراتینه تصمیم بگیرین. پیشنهاد ما؟ به گزینه دوم بیشتر فکر کنید…

 

منبع : خانومی

به دوستانتون اطلاع بدید!

دیدگاه های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.