آشنایی با طبقه بندی رنگ ها (بخش دوم)

آشنایی با طبقه بندی رنگ ها (بخش دوم)

آشنایی با طبقه بندی رنگ ها (بخش دوم)

 

آشنایی با طبقه بندی رنگ ها (بخش دوم)

 در ادامه با کیــجانا همراه باشید.

(بخش اول این مقاله را میتوانید از ایــنجا مطالعه کنید)

رنگ نیمه دایمی

رنگ آمیزی نیمه دایمی گیسو یا رنگساژ کردن مو

رنگ موی نیمه دایمی امکان رنگ آمیزی گیسو را در شرایطی که مشتری مایل به رنگ آمیزی دایمی نباشد فراهم می آورد. رنگ موی نیمه به گونه ای فرمول بندی شده که میزان پایداری آن از رنگ موی موقت بیشتر بوده و ملایمتر از رنگ موی دایمی باشد.

این فراورده برای مشتریانی که احساس میکنند گیسوی تیره ،کدر یا خاکستری دارند اما هنوز آمادگی رنگ آمیزی گیسو با رنگ موی دایمی را ندارند، نتایج مطلوبی عاید می سازد. رنگ موی نیمه دایمی میتواند تارهای خاکستری گیسو را به رنگ دلخواه و ته رنگ مطلوب در آورد بدون آنکه تغییری در رنگ طبیعی گیسو پدید آورد زیرا فاقد قابلیت روشن کردن گیسو می باشد.

این فراورده در آرایه ای گسترده از رنگها عرضه میشود و به شکلهای ژل، کرم، مایع یا کف موجود است. چنین فراورده هایی معمولا توسط مشتریانی جوان و در جهت پیروی از روند مد انتخاب می شوند. رنگ موی نیمه دایمی می تواند رنگی دلپذیر به گیسو ببخشد یا جلوه هایی ویژه را در رنگهایی روشن پدید آورد. چنانچه میزان تخلخل مو عادی باشد رنگ گیسو به طور طبیعی زایل میشود بنابراین مشتری می تواند در هر زمان که مایل باشد رنگ گیسوی خود را تغییر دهد.

فرمولاسیون رنگ موی نیمه دایمی به گونه ای طراحی شده که طی ۴ تا ۱۲ بار شستشوی گیسو با شامپو دوام می آورد. ملکولهای رنگ به درون پوسته نفوذ نموده و کوتیکول را تا حدودی رنگ می کنند به گونه ای که رنگ به تدریج و پس از هر بار شامپو کردن کمرنگ می شود. به علت کم رنگ شدن تدریجی رنگ گیسو، رنگ موهای نو رسته چندان خود نمایی نمی کند. چنانچه گیسو به غایت متخلخل باشد یا همراه با رنگ موی نیمه دایمی از گرما استفاده شود، نتایج به دست آمده دوام بیشتری خواهند داشت. این نتایج به رنگ اصلی، تخلخل گیسو، مدت زمان رنگ آمیزی و روش رنگ آمیزی بستگی دارند.

رنگ آمیزی با رنگ موهای نیمه دایمی مزایای زیر را در بر دارد:

  • رنگ خود به خود به درون تار مو نفوذ می کند.
  • رنگ مو هر بار به صورت مشابه و یکسانی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • نیازی به رتوشکاری ندارد.
  • این رنگ در تماس با بالش یا پوشاک آنها را لکه نمی کند.
  • گیسو پس از ۴ تا ۱۲ بار استفاده از شامپو به رنگ طبیعی خود باز می گردد.
  • این رنگ مو موجب کاستی ویژگیهای گیسو نمی شود. در واقع رنگ موی نیمه دایمی در غالب موارد موجب بهبود خواص گیسو میگردد.

کاربرد های رنگ موی نیمه دایمی

رنگ موی نیمه دایمی را میتوان به شیوه های زیر بکار برد:

– برای بهبود بخشیدن به رنگ طبیعی گیسو، رنگ موهای نیمه دایمی را می توان برای افزودن جلوه های طلایی یا سرخ و عمق بخشیدن به رنگ گیسو به کار برد. رنگ مو از کارآیی ویژهای برای گیسوی مجعد و نیز رنگ طبیعی گیسوی بسیار روشن یا بسیار تیره که هماهنگی چندانی با رنگ و رخسار مشتری ندارند برخوردار است.

– برای اصلاح رنگ گیسوی از پیش روشن شده، رنگ موهای نیمه دایمی را میتوان به عنوان یک تونر با پایه آب اکسیژنه برای اصلاح گیسوی از پیش روشن شده بکار برد .چنین گیسویی متخلخل می باشد و تونر به درون تارهای گیسو نفوذ میکند.

– برای جلوه بخشیدن به رنگ گیسوی کمرنگ شده، چنین رنگ مویی را می توان به نحوی کار آمد در فواصل رنگ آمیزی با رنگ موی دایمی و نیز برای اصلاح رنگ گیسو و در شرایطی که استفاده از رنگ مویی با پایه ای غیر از آب اکسیژنه مطلوب باشد بکار برد.

– برای رنگ آمیزی گیسوی خاکستری یا سفید، بیشتر رنگ موهای نیمه دایمی به گونه ای طراحی شده اند که موهای دارای ۲۵ درصد یا کمتر تارهای خاکستری را رنگ کنند یا چنانچه درصد تارهای خاکستری بیش از این میزان باشد جلوه های بدیع به گیسو ببخشند. بعلاوه، توصیه میشود که چنین رنگ موهایی برای مشتریانی که مایلند گیسوی خاکستری یا سفید خود را حفظ کنند و جلوه بیشتری بدان ببخشند به کار برده شوند. چنین رنگ موهایی را می توان مانند دیگر رنگ موهای اکسید کننده در مورد مشتریانی که سابقه حساسیت دارند، به کار برد. مشتریانی که در برابر رنگ موهای اکسید کننده دچار حساسیت می باشند رنگ موی نیمه دایمی را رنگ مویی مناسب و بی خطر خواهند یافت. شایان ذکر است که مشتریانی که سابقه حساسیت به رنگ مو دارند باید ابتدا تحت آزمون حساسیت قرار بگیرند. چنین رنگ موهایی را می توان برای پیگمانتاسیون مقدماتی به کار برد. رنگ موی نیمه دایمی را می توان به هنگام رنگ آمیزی گیسوی دکلره به منظور پیگمانتاسیون مقدماتی مورد استفاده قرار داد.

 

به دوستانتون اطلاع بدید!

دیدگاه های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.