درباره رنگساژ مو چه میدانید ؟

درباره رنگساژ مو چه میدانید ؟

درباره رنگساژ مو چه میدانید

درباره رنگساژ مو چه میدانید

درباره رنگساژ مو چه میدانید ؟

رنگساژ مو زمانی لازمه که موهای رنگ کرده شما دیگه براق نیست و رنگ و حال روز اولش رو دیگه نداره . با رنگساژ کردن میتونید موهاتون رو مجدد احیا و خوش رنگ کنید.

پس در ادامه با کیــجانا همراه باشید.

 

جان دوباره به رنگ مو

همین جمله ای که خوندین در واقع تعریف مناسبیه از رنگساژ مو. شما وقتی موهاتون رو رنگ یا مش می کنین یه برق خاصی داره. این برق و شفافیت خیره کننده معمولا یک تا دو ماه روی موهای سر می مونه. اما بعد از این مدت موها شروع می کنه به زرد شدن و از دست دادن شفافیتی که داره. با ما همراه باشین و با رنگساژ مو که به مو جذابیت زیادی میده بیشتر آشنا بشین.

 

 

رنگساژ چیه؟

همانطور که گفتیم رنگساژ کردن مو ترمیم دوباره ی رنگ مو هستش. با این تفاوت که اینبار دیگه قرار نیست رنگ و اکسیدان با هم قاطی بشه و یک ساعت روی سر بمونه. رنگساژ مو یه حالت ضعیف از رنگ مو هستش که بیشتر برای موهای مش یا دکلره شده استفاده می شه.

درباره رنگساژ مو چه میدانید ؟-1

چطور رنگساژ کنیم

مزایای رنگساژ مو

رنگساژ مو ترکیب ضعیفی داره و همین ترکیب ضعیف باعث می شه کمتر به موها آسیب برسه. علاوه بر این مزیت، این امکان رو دارین که هر چند وقت یکبار رنگساژ متفاوتی رو روی پایه ی دکلره یا مش موهاتون بذارین و حسابی حس تنوع طلبی تون رو ارضا کنین. در حالیکه با رنگ مو نمی شه یه همچین کاری رو کرد و آسیبی که با رنگ و اکسیدان به موهاتون وارد میشه خیلی بیشتره. 

 

 

چطور رنگساژ کنیم؟

برای ساخت محلول رنگساژ مو معمولا آرایشگرها از یک فرمول استفاده می کنن و شما هم می تونین رو همین اساس رنگساژتون رو درست کنین. مقداری رنگ مو رو بر اساس بلندی و حجم موهاتون توی ظرف مورد نظر بریزین. این مقدار برای موهای کوتاه ۳ سانت، متوسط ۸ سانت و بلند چیزی حدود ۱۵ سانت است. رنگ تون رو با یه اکسیدان و همون میزان آب و چند قطره شامپو ترکیب کنین و خوب به هم بزنین تا کاملا رقیق و یکدست بشه.

بعد از تهیه ی این محلول، اونو روی تموم موهاتون پخش کنین مثل زمانی که دارین شامپو می زنین روی سرتون ماساژ بدین. اگه تمام موهاتون دکلره است، میزان مکث مواد رنگساژ روی سرتون معمولا کمتر از ۱۰ دقیقه است، اما اگه مش دارین و تمام موهاتون دکلره نیست، باید اجازه بدین ۲۰ تا ۲۵ دقیقه رنگساژ روی موهاتون بمونه.

بعد از اینکه موهاتون رو چک کردین و به رنگ مناسب رسیدین موهاتون رو بشویین. برای اینکه موهاتون بعد از هر بار رنگساژ کردن ضعیف نشه و سریع رنگش نره، از ماسک مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنین تا علاوه بر تقویت و سلامت موهاتون، رنگی که روی سرتون گذاشتین رو هم تثبیت کنه. یکی دیگه از مزایای رنگساژ مو اینه که می تونین این کار رو تو خونه انجام بدین و نیازی نیست هر بار هزینه و وقت خودتون رو صرف رفتن به آرایشگاه کنین.

 

 

درباره رنگساژ مو چه میدانید ؟-2

رنگساژ مو با واریاسیون

رنگساژ مو با واریاسیون

همیشه لازم نیست موهاتون رو با رنگ مو، رنگساژ کنین. برای این کار کافیه مقداری اکسیدان رو با چند سانت واریاسیون ترکیب کنین و اون رو بذارین روی سرتون. واریاسیون ها عمرشون از رنگ موها کمتره اما رنگ های فانتزی و جالبی دارن که به امتحان کردنشون می ارزه.

البته از واریاسیون همیشه برای رنگساژ کردن استفاده نمی کنن و یه وقتایی برای از بین بردن رفله های زرد و قرمز مو می شه از واریاسیون های خاکستری، آبی و سبز استفاده کرد و زردی و قرمزی مو رو از بین برد.

 

منبع : خانومی

به دوستانتون اطلاع بدید!

دیدگاه های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.