6 اشتباه رایج خانوم ها با موهای طلایی-2

6 اشتباه رایج خانوم ها با موهای طلایی-2

۶ اشتباه رایج خانوم ها با موهای طلایی

 

رنگ کردن مو با اینکه به زیبایی خانوم ها خیلی کمک میکنه ولی موی رنگ شده نیاز به مراقبت و رسیدگی همیشگی داره . خصوصا اگر بلوند باشه.

پس در ادامه با کیــجانـا همراه باشید و این راهنمای مراقبتی موی بلوند رو بخونید.

 

اگرامسال موهاتون رو بلوند کردین ،این نکته های مراقبتی رو با دقت بخونین تا بتونید به خوبی از موهای بلوند جذابتون (چه طلایی و چه دودی) مراقبت کنید.

استفاده از شامپوی نادرست:

اول از همه باید کشف کنید چه شامپویی به موهای شما می سازه. اگر موهاتون پلاتینی یا بلوند دودیِ، باید بدونید که محصولات محافظت موی بنفش رنگ برای موهای شما معجزه می کنند. این شامپو و نرم کننده ها رنگ موی شما را بالانس می کنن و مانع طلایی شدن و زنگ زدگی موها میشن . اما اگر بلوند موهاتون گرم تر از این دو رنگه و مایلید درخشش بیشتری  داشته باشه  شامپوی درخشان کننده موهای طلایی استفاده کنید.

موی خشک و اسیب دیده با هم فرق میکنه  :

خیلی از خانوم هایی که موهاشون  رو  رنگ می کنند این تصور غلط رو دارند که موهاشون از بیخ و بن آسیب دیده . در صورتی که لزوما این ایده ی درستی نیست. اگر موی بلوند  دارید باید بتونید بین موی خشک و آسیب دیده فرق قائل بشید. چون اگر موتون خشک باشه ولی از شامپوی موهای اسیب دیده استفاده کنید،موهاتون حسابی آسیب میبینه . یک مثال دیگه میزنم براتون ، اگر موی شما به اندازه کافی ذخیره پروتین داشته باشه و شما از شامپوی پروتیینه استفاده کنین، این مقدار پروتیین اضافه باعث شکنندگی بیشتر موهاتون میشه به جای اینکه حالشون رو خوب کنه. راه حلش اینه که از آرایشگرتون بپرسید چه شامپویی برای موهاتون مناسبه.

6 اشتباه رایج خانوم ها با موهای طلایی-1

 دیر رنگ کردن ریشه ها:

وقتی سرتون شلوغه  قاعدتا رنگ کردن ریشه ها رو چند هفته ای به تعویق میندازید، اما این کار درستی نیست. چون گرمایی که کف سر تولید می کنه تا حدود ۲ سانتی متری موها می رسه و باعث روشن تر شدنشون میشه. بنابراین بهتره  قبل از اینکه موهاتون  به اندازه ۲ سانت رشد کنه ریشه ها رو رنگ کنید تا  زمان و هزینه ی کمتری صرف بشه

استفاده از محصولات محافظت موی رنگی:

خیلی از بلوندها از روغن های رنگی متفاوتی برای تقویت موهاشون استفاده می کنند و همین موضوع باعث میشه  که موهایشان تن رنگ خاصی به خودش بگیره . به همین خاطر بهتره که از کرم ها و روغنهای شفاف یا سفید برای موهاتون استفاده کنید. البته دسته محصولات بنفش و طلایی – همون هایی که در شماره ۱ گفتیم – برای موی بلوند اشکالی ندارن، به شرط اینکه بدونید چه تن رنگی براتون مناسبه .

 

6 اشتباه رایج خانوم ها با موهای طلایی

 نوک موهاتون رو زود به زود نمیزنید :

موهای هایلایت شده باید هر شش تا هشت هفته  نوک زنی بشن . چون موهای بلوند- چه طبیعی و چه رنگ شده- اصولا نازک هستند و اگر مرتب نوکشون رو نگیرید و کوتاهشون نکنید خشکی ، و موخوره میتونه اونها رو از حالت بندازه؛ یادتون باشه  حتی اگر قصد بلند کردن موهاتون  رو دارید هم حتما  نوک موها رو مرتب  بزنید.

فراموش کردن SPF

فقط پوستتون نیست که به کرم ضد افتاب احتیاج داره. افتاب به موهاتون هم میتونه اسیب بزنه و اونها رو خشک و بی طراوت کنه . تابستون ها  از اسپری های محافظ UV برای موهاتون هم  استفاده کنید تا اشعه های مضر آفتاب به موهاتون آسیب نرسونه .

 

به دوستانتون اطلاع بدید!

دیدگاه های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.