بی بی کرم یا سی سی کرم؟ کدومش مناسبتره؟

بی بی کرم یا سی سی کرم؟ کدومش مناسبتره؟

بی بی کرم یا سی سی کرم؟ کدومش مناسبتره؟

 

 بی بی کرم بزنیم یا سی سی کرم ؟ کدومش به درد پوستمون میخوره و اصلا میشه ازش تو تابستون استفاده کرد؟

پس در ادامه با کیــجانا همراه باشید.

 

کرم «بی بی» یا «سی سی»، مسئله این است؟

با کرم پودر، سرم، ضد آفتاب و پرایمرتون خداحافظی کنین که دیگه دوره شون گذشت! مدتیه که دنیای لوازم آرایش با یه انقلاب بزرگ رو به رو شده: ورود کرم‌های BB و CC به عرصه‌ی دنیای آرایش. کرم‌هایی که چند کاره هستن و چند تا ویژگی رو توی یه محصول جا دادن. اونا نه تنها حجم وسایل کیف لوازم آرایش ما رو کم می‌کنن بلکه باعث می‌شن توی هزینه هم کلی صرفه جویی کنیم و با یه تیر پنج تا نشون بزنیم! حالا فرق این دو تا چیه و کدومشون به کار چه کسی میان؟ ما بهتون می‌گیم.

BBهای دوست داشتنی

کرم‌های بی بی، ترکیبی فوق العاده از چند تا وسیله‌ای هستن که باید توی کیف هر خانمی باشه؛ این کرم‌ها حاوی سرم، مرطوب کننده، ضد آفتاب، پرایمر و کرم پودر هستن! فکرش رو بکنید! یه محصول که پنج تا ویژگی اساسی داره.

CCهای پر هیجان

کرم های سی سی خواهر بزرگتر بی ‌بی‌ها محسوب می‌شن. اونا هم دقیقا ویژگی‌های بی بی‌ها رو دارن فقط بیشتر به کار خانم‌هایی میان که سنشون بالاتره و می‌خوان پوشش دهی کرمشون بیشتر باشه.

بی بی کرم یا سی سی کرم؟ کدومش مناسبتره؟-1

 تفاوت این دو خواهر

کرم‌های بی بی، SPF مناسبی دارن تا جلوی آسیب دیدن پوست از اشعه‌ی خورشید رو بگیرن. بافتشون خیلی سبکه و به کار خانمایی میاد که دوست دارن آرایششون خیلی طبیعی به نظر برسه. این کرم‌ها با اینکه بافت سبکی دارن پوشش دهی‌شون خوبه و باعث می‌شن جای لکه‌ها و زخم‌ها پوشونده بشه و به چشم نیاد.

کرم‌های سی سی هم ویژگی‌های بی بی رو دارن، با این تفاوت اصلی که خیلی روی مراقبت از پوست تمرکز می‌کنن. برای همین هم SPF این کرم‌ها بالاتر از BBهاست و از پوست محافظت بیشتری به عمل میاره. بافت CCها نسبت به خواهر کوچکترشون سنگین‌تره تا بتونه علایم بالا رفتن سن رو بپوشونه. چیزهایی مثل چین و چروک و روشن و تیره بودن پوست صورت در نقاط مختلف رو می‌شه با سی سی پوشوند، در حالیکه بیشتر تمرکز ِ BB روی شفافیت و براق کردنه. این کرم‌ها همچنین مات هستن و نسبت به بی بی ها روغن کمتری دارن و برای پوشوندن قرمزی ناشی از گرمای تابستون عالین!

بی بی کرم یا سی سی کرم؟ کدومش مناسبتره؟-2

( قبل و بعد از استفاده از بی بی کرم )

و این دو نکته رو هم در خاطرتون داشته باشین که :

*اگه می‌خواین از پوستتون در مقابل بالا رفتن سن مراقبت کنین از کرم‌های سی سی استفاده کنین

*اگه پوستتون مستعد آکنه ست می‌تونین سراغ کرم‌های بی بی برید، چون سبک هستن و به صورت اجازه‌ی نفس کشیدن می‌دن

 

منبع : خانومی

به دوستانتون اطلاع بدید!

دیدگاه های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.