راهنمای آرایش چشم براساس مدل آن

راهنمای آرایش چشم براساس مدل آن

راهنمای آرایش چشم براساس مدل آن

 

چشم‌های هر کسی حالت مخصوص به خود دارد؛ یکی چشم‌های فرورفته دارد و دیگری چشم‌های بیرون آمده؛ یکی چشم‌های درشت دارد و دیگری . . . و مسلما هرکدام این مدل‌ها حسن‌هایی دارند که باید برجسته شده و عیب‌هایی که باید پوشانده شوند. در اینجا آرایش مناسب برای هر مدل چشم را به شما آموزش می‌دهیم.

 پس در ادامه با کیــجانا همراه باشید.


 

 نزدیک کردن چشم‌های دور

راهنمای آرایش چشم براساس مدل آن-1

در این مدل که چشم‌ها فاصله زیادی از هم دارند، برای نزدیک‌تر نشان دادن، دور تا دور داخل چشم‌ها مداد مشکی بکشید و تا جایی که امکان دارد تا گوشه چشم‌ امتداد دهید. بهتر است از خط‌چشم‌های گوشه‌دار استفاده کنید یعنی خط‌چشم از گوشه داخلی چشم بیرون بیاید. این کار باعث می‌شود فاصله میان چشم‌های شما کمتر خودش را نشان دهد؛ چون خط‌چشم این فاصله را می‌پوشاند.

چشم‌های افتاده

راهنمای آرایش چشم براساس مدل آن-2

به گزارش مجله زندگی ایده آل، چشم‌هایی که گوشه‌هایش به سمت پایین است نیاز به بالا بردن دارد. در این مورد خط‌چشم مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند. ابتدا از سایه برای روشن کردن استفاده کرده و همان‌طوری که برای چشم‌های گرد سایه می‌زنید، آرایش کنید، با این تفاوت که خط چشم باید تیره‌تر باشد. بعد از سایه زدن، خط‌چشم را از گوشه چشم شروع کرده و تا انتها بکشید. منتها اگر ظاهر دراماتیک‌تری می‌خواهید در انتهای چشم خط‌چشم را به سمت بیرون و بالا انحنا دهید؛ درست مثل صورت خندان.

کوچک کردن چشم‌های درشت

راهنمای آرایش چشم براساس مدل آن-3

اگر حدقه چشمان‌تان از مردمک بیرون زده، پیشنهاد می‌کنیم پشت چشم را یک خط‌چشم پهن بکشید. درضمن توصیه می‌کنیم از سایه تیره هم به‌عنوان مکمل استفاده کنید، چون سایه تیره بیرون‌زدگی را می‌پوشاند. وقتی تیرگی‌های پشت چشم زیاد شود، چشم فرورفته‌تر جلوه می‌کند.

اگر چشمانی گرد دارید

راهنمای آرایش چشم براساس مدل آن-4

یک مداد ابروی قهوه‌ای می‌تواند کاری کند که چشم‌های گرد شما خود را بهتر نشان دهند؛ در مرحله بعد با یک سایه سبز کم‌رنگ تمام ناحیه چشم و خط مژه‌ها در پلک پایین را رنگ بزنید. سبز پررنگ را هم به پلک‌ها بزنید و درنهایت با سایه قهوه‌ای دودی، خط مژه‌ها را در پلک بالا پررنگ کنید تا چشم‌ها حالتی دودی شکل پیدا کنند. یادتان نرود کشیدن خط‌چشم مایع هم می‌تواند کاری کند که چشم‌های شما حالت خود را بهتر نشان دهند. برای ریمل زدن به مژه‌های بالا قناعت کنید چراکه ریمل زدن روی مژه‌های پایین چشم را گردتر نشان می‌دهد.

 دور کردن چشم‌های نزدیک

راهنمای آرایش چشم براساس مدل آن-5

در این مدل، فاصله‌ بین دو چشم از اندازه‌ یک چشم کمتر است. به منظور ایجاد فضا در گوشه‌های داخلی چشم، از سایه‌های روشن مثل سفید مات یا براق استفاده کنید. برای اینکه توجه را به گوشه‌ خارجی چشم معطوف کنید، بیشتر ریمل بزنید و از مژه‌های مصنوعی، مخصوصا در گوشه‌های خارجی چشمان‌تان استفاده کنید.

برجسته کردن چشم‌های فرورفته

راهنمای آرایش چشم براساس مدل آن-6

اول از همه باید سراغ ابروها بروید و با مداد ابرو به آنها حسابی شکل دهید و درون آنها را پر کنید تا به خوبی خود را در صورت نشان دهند. با سایه طلایی دور چشم را رنگ دهید و بعد با سایه نارنجی روی حدقه چشم را پر کنید. حواس‌تان باشد رنگ‌ها را حسابی با هم مخلوط کنید تا مرز میان آنها مشخص نباشد، درنهایت برای کامل کردن سایه چشم، خط مژه‌ها را با سایه‌ای قرمز- قهوه‌ای مشخص کنید. با یک برس تمیز رنگ سایه‌ها را یکنواخت کنید. یک ریمل مشکی هم می‌تواند پایان‌بخش کارتان باشد؛ کافی است مژه‌ها به‌خصوص سر آنها را با یک لایه ریمل مشکی بپوشانید.

درشت کردن چشم‌های ریز

راهنمای آرایش چشم براساس مدل آن-7

برای اینکه چشم‌های‌تان را درشت‌تر نشان دهید اول از همه با مداد قهوه‌ای به ابروهای‌تان مدل دهید. بعد سراغ سایه صورتی بسیار کم‌رنگ بروید و ناحیه اطراف چشم را رنگ بزنید. حالا با سایه قهوه‌ای دور چشم را پررنگ کنید و با پخش کردن آن با انگشت، حالتی دودی به چشم بدهید؛ به‌خصوص زیر چشم را. سایه دودی یا سیاه ملایم هم می‌تواند حالت چشم‌های شما را بهتر نشان دهد. بعد از سایه، سراغ خط چشم مایع بروید و با آن دورتا دور چشم را بکشید و درنهایت مژه‌ها را با ریمل مشکی پررنگ کنید.

چشم‌هایی با پلک‌های افتاده

راهنمای آرایش چشم براساس مدل آن-8

چشم‌هایی با پلک‌های افتاده یک لایه اضافه پوست زیر ابرو دارند که روی پلک می‌افتد و باعث می‌شود پلک کوچک‌تر دیده شود. این افراد نیاز به روشن‌سازی با سایه ندارند، فقط گوشه‌های پلک را سایه بزنید. سپس مقدار مناسبی از یک سایه تیره را روی قسمتی از پلک که زیر قرار گرفته بزنید. سپس دورتادور این خط را سایه تیره بزنید تا با خطای دید حالت گردی بیشتری به چشم داده شود. خط چشم را کمی طولانی‌تر بکشید تا این ترکیب متعادل شود.

اگر چشم‌های ریز آسیایی دارید

راهنمای آرایش چشم براساس مدل آن-9

برای اینکه چشم‌های‌تان حالت‌شان را بهتر نشان دهند، باید با مداد خاکستری ابرو، یک کمان ملایم به ابروها بدهید و تمام نقاط خالی را کاملا با مداد پر کنید. در مرحله بعد با سایه سفید تمام ناحیه چشم را روشن کنید و حدقه چشم را با سایه خاکستری ملایم رنگ بزنید. با سایه آبی روی خط مژه‌ها را یک خط بسیار باریک بکشید و کمی آن را در گوشه خارجی چشم ادامه دهید. یک ریمل سرمه‌ای می‌تواند پایان‌بخش کار شما باشد.

 

به دوستانتون اطلاع بدید!

دیدگاه های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.