چگونه شکل صورت خودمان را بشناسیم

 

برای داشتن آرایش زیبای مو، باید اول با دقت در آینه به خود نگاه کنیم و شکل صورتمان را تعیین کنیم. دانستن این مورد در داشتن آرایش و مدل موی زیبا، کمک زیادی می کند.

 

چگونه شکل صورت خودمان را بشناسیم-2

 برای پیدا کردن شکل صورت تان مقابل آیینه در جایی که نور کافی دارد بایستید. لوازم مورد نیاز برای اندازه گیری و نوشتن اندازه ها متر، کاغذ و خودکار است.

چگونه شکل صورت خودمان را بشناسیم-3

•  اول فاصله گونه ها را اندازه بگیرید. برای پیدا کردن عرض صورت خود، اندازه گیری را در بالای استخوان های گونه انجام میدهیم. سر متر را در گوشه بیرونی چشم خود قرار دهید، این نقطه شروع خواهد بود. سپس، به دقت متر را در یک خط مستقیم امتداد دهید ، از پل بینی عبور داده تا به گوشه بیرونی چشم دیگرتان برسید، این نقطه پایان است . عدد را خوانده و یادداشت کنید.

چگونه شکل صورت خودمان را بشناسیم-4

 سپس فک را اندازه بگیرید. یک سمت صورت را در نظر گرفته و متر را درست در زیر گوش قرار دهید. بعد تا وسط چانه امتداد دهید. عدد به دست آمده در انتها را ضرب در ۲ کرده و یادداشت کنید.

چگونه شکل صورت خودمان را بشناسیم-5

  حالا پیشانی را اندازه بگیرید. متر را در پهن ترین قسمت، بین ابرو و خط موی سر قرار داده و از یک سمت به سمت دیگر امتداد دهید. عدد بدست آمده را یادداشت کنید.

چگونه شکل صورت خودمان را بشناسیم-6

  در آخر طول صورت را اندازه بگیرید. از وسط خط مو شروع کرده و از روی بینی عبور داده و به چانه برسانید. عدد بدست آمده را یادداشت کنید.

چگونه شکل صورت خودمان را بشناسیم-7

 1  صورت شما بیضی شکل است اگر:

طول صورت ½ عرض آن باشد. این صورت متعادل است. هر مدل مویی به صورت بیضی می آید، پس انواع مدل ها را امتحان کنید.

2 شکل صورت شما گرد است اگر:

درازا و پهنای صورت یکی باشد. مدل هایی برای مو در نظر بگیرید که بلند باشند. ریختن مو به جلوی شانه یا جمع کردن آن در پشت، هر دو مناسب صورت های گرد هستند. هرگز موها را کوتاه و مدل پسرانه نکنید، چون صورتتان را بزرگتر نشان می دهند.

3 شکل صورت شما مستطیل شکل است اگر:

طول صورت ½ عرض آن باشد. این صورت متعادل است. هر مدل مویی به صورت بیضی می آید، پس انواع مدل ها را امتحان کنید.

4 شکل صورت شما به شکل قلب است اگر:

فک لاغر و گونه و پیشانی پهن دارید. بلندی مو بهتر است تا چانه باشد. چون باعث می شود قسمت فک، پهن تر و در نتیجه متناسب با سایر قسمت های صورت دیده شود. موهای بلند هم بد نیستند اما نباید بالای سر تاج درست کنید. مدل پسرانه اصلاً مناسب نیست.

5 شکل صورت شما مربعی شکل است اگر:

طول و عرض صورت تان یکی و نسبت به صورت گرد، زاویه دارتر باشد. موی متوسط به کوتاه، مناسب این نوع صورت هاست، همینطور موهای موج دار و یا فر شده. مدل چتری در صورت های مربعی شکل خیلی زیبا می شود. برای این صورت ها، موی بلند و صاف مناسب نیست. موی کوتاه مدل باب که بالا یا پایین تر از فک قرار بگیرد، در این صورت ها خیلی زیبا می شود؛ اما بهتر است درست در قسمت فک نباشد چون صورت را پهن تر نشان می دهد.

6 شکل صورت لوزی یا الماسی دارید اگر:

قسمت گونه ها پهن و پیشانی باریک و هم اندازه با پهنای فک باشد. این شکل صورت، مناسب انواع مدل های مو است. پس راحت باشید و هر مدلی را امتحان کنید! فقط سعی کنید گونه های زیبایتان را معلوم کنید و آنها را با مو نپوشانید. اگر می خواهید موهایتان را کوتاه کنید، از آرایشگر خود بخواهید قسمت گردن را حجیم تر کند تا متناسب با گونه ها باشد.

به دوستانتون اطلاع بدید!

دیدگاه های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.